Цей клуб працює згідно проекту Малої академії наук про позашкільну освіту, заняття проводить кандидат філософських наук, керівник секції КУ ВОМАН «Філософія» Клімук Ірина Миколаївна.

Філософський дискусійний клуб «Сократ і ми» має на меті розвиток рефлексивної моделі освіти, що робить акцент на розвитку мислення. Форма проведення заняття здійснюється за методикою М. Ліпмана «Філософія для дітей». Одним із принципів дискусійного клубу є не заучування матеріалу, а осмислення, що розвиває критичність, самостійність мислення. Учням пропонуються до розгляду філософські повчальні повісті, які спонукають до осмислення, до задавання запитань. Адже саме самостійна постановка запитання стимулює процес мислення. Запитуєш – значить думаєш. Далі розгортається дискусія на основі відповідей на поставленні запитання. Всі теми дискусійного клубу присвячені цікавим та актуальним філософським проблемам. Саме така, зацікавлена дискусія, де учасники є водночас співрозмовники, які відстоюють  та обгрунтовують свої позиції, з повагою ставляться один до одного і до поглядів інших. І це є одним із принципів роботи клуба «Сократ і ми», тому що сам Сократ сповідував цей принцип зацікавленої бесіди-суперечки в своїй майєвтиці.

Такий формат дискусійного клубу передбачає набуття філософських навичок грамотного мислення, яке буде так необхідно з розвитком новітніх технологій. Як вдало констатує видання The Guardian, що саме в майбутньому будуть потрібні люди, здатні шукати відповіді на питання, які не можна «загуглити». До яких наслідків призведе масове безробіття, які етичні проблеми створює автоматизація, як потрібно розподіляти доходи в цифровому суспільстві – на ці питання належить відповісти сучасним школярам, і філософія може допомогти в цьому https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/jan/09/philosophy-teach-children-schools-ireland

Клуб засідає кожну п’ятницю, запрошуємо всіх бажаючих долучатися до наших лав.

Відео засідання дискусійного клубу: