| | vivaspb.com | finntalk.com


PRAPOR


ПрапорНВК на сайт

 Положення про Герб, Гімн і Прапор

КЗ «Луцький НВК №9

Луцької міської ради»

 

   Дане ПОЛОЖЕННЯ про символіку комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс №9 Луцької міської ради»(далі - Положення) визначає символи комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс №9 Луцької міської ради», їх опис і порядок використання.

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 1.1. Символи комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс №9 Луцької міської ради» складаються із Герба школи, Гімну школи і Прапора школи.

 1.2. Метою використання державних, шкільних символів Герба школи, Гімну школиі Прапорашколи у навчально-виховному процесі є:

 формування почуття свідомого громадянина України, здатного захищати її незалежність, готового взяти на себе відповідальність за добробут і безпеку своєї родини, народу.

 виховання у членів шкільного колективупочуттяпатріотизму, національної свідомості, належності до рідної землі та свого народу, політичної та правової культури, гордості за приналежність до навчального закладу, що має славну історію та традиції.

 1.3    Державна, шкільна символіки встановлюється у загальнодоступному, естетично оформленому місці.

 

  2. ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ШКІЛЬНОЇ СИМВОЛІКИ

  

2.1.   Шкільна символіка в обов'язковому порядку застосовується при проведенні урочистих заходів (свято Першого, Останнього дзвоника, вечори зустрічі випускників школи, врученні атестатів, свідоцтв, тощо), державних, національних, регіональних, шкільних свят.

 2.2.   Шкільний прапор при вивішуванні, розміщенні серед інших прапорів має займати друге місце після державного прапора.

 2.3.   У процесіях шкільний прапор слід нести попереду, ліворуч від державного прапора.

 2.4.   Не можна виставляти ушкодженого прапора.

 2.5.   При вивішуванні, встановленні шкільний прапор не повинен торкатися землі, підлоги.

 2.6.   Шкільний прапор ні перед ким не опускається вниз. Не можна ним салютувати. Не можна схиляти його перед будь-якою особою чи предметом.

2.7.   Церемоніал внесення шкільного прапора з місця його постійного зберігання, здійснюється групою прапороносців. Прапороносці проходять інструктаж щодо правил поведінки під час церемоніалу. Члени групи прапороносців одягнені у шкільну форму. В навчальному закладі може бути кілька груп прапороносців.

 2.8.   Внесення і винос шкільного прапора повинні відбуватися за певними правилами. Якщо шкільний прапор вносять на древку, його несе прапороносець в супроводі двох асистентів. У разі внесення полотнища, його несуть чотири прапороносці широкою стороною вперед, тримаючи за кути так, щоб верхня частина була злегка піднята. Чіткість, злагодженість, краса цієї церемонії мають справляти глибокий емоційний вплив на виховання учнів. Внесення і винос шкільного прапора відбувається під звуки козацького маршу.

 2.9.   У дні жалоби шкільний прапор зі скорботною стрічкою чорного кольору приспускається (нахиляється).

 2.10. Шкільний гімн звучить під час державних, національних , шкільних урочистих заходів та свят. Його виконання здійснюється після внесення шкільного прапора.

 2.11. При внесенні шкільного прапора, виконанні шкільного гімну всі присутні стоять струнко з рівнянням на прапор.

 2.12. Герб, прапор школи встановлюються на місці постійного зберігання (вестибюль першого поверху школи, шкільний музей, кабінет директора).

2.13. Зображення герба школи допускається на офіційних документах закладу (друкованих виданнях, грамотах, пам’ятних знаках тощо).

2.14. Використання шкільної символіки без офіційного дозволу адміністрації навчального закладу не допускається.

 

3. ГЕРБ ШКОЛИ

  2.1.   Герб комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс №9 Луцької міської ради» (далі — Герб) є офіційним символом школи, її гідності.

 

2.2.   На геральдичному щиті на тлі герба Волинської області зображено сову, яка тримає розгорнуту книгу. Лапами сова впирається на гілку з кетягами калини.

 Згори й знизу щит обрамлений золотою стрічкою з назвою навчального закладу і гаслом, яке було обране на конкурсі, проведеному за ініціативи учнівського парламенту.

 

Срібний хрест у червоному полі (приналежність навчального закладу до Волинської землі) є символом життя, а також символізує християнство та оборону віри Христової.

 

Червоний колір означає хоробрість, мужність, безстрашність, любов людини до свого Творця, готовність віддати життя за Бога і батьківщину.

 

Білий - чистоту і цноту.

 

Кетяги калини – традиційний символ Української держави.

 

Розкрита книга символізує так звану «книгу життя» - символ знань, просвіти та чистоти розуму.

 

Сова - емблема мудрості з часів античності, вона символізує учнів нашої школи.

 

Окуляри на очах у сови символізують життєву мудрість батьків та досвід педагогів навчального закладу.

 

Сонячне сяйво золотої стрічки, що обрамлює щит, символізує життя, добро, духовне багатство і матеріальну стабільність – це ті ідеали, до яких прагне кожна людина.

 

Гасло «Прагни, твори, досягай!» було обране на конкурсній основі з більш як 50 варіантів, запропонованих учнями, батьками і педагогами школи, це перегук давнього латинського вислову «Citius, altius, portius!» (прагни, розвивайся, досягай), запропонований до журі конкурсної комісії ученицею 9-М класу Курдельчук Тетяною.

 

2.3. Зображення Герба може бути розміщеним:

 а)      у фойє школи;

 б)      у кабінетах школи, у класних куточках;

 в)      у шкільній газеті;

 г)       на офіційному web-сайті;

Допускається використання зображення Герба в якості святкового оформлення шкільних заходів.

 

  

4. ГІМН ШКОЛИ

 4.1    Офіційним Гімном комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс №9 Луцької міської ради» є «Гімн НВК №9», музика Олега Петрова, слова Олега Петрова і Володимира Бича.

 4.2.   Гімн школи є невід'ємною частиною шкільної символіки, яка відтворює індивідуальність навчального закладу.

 4.3.   Шкільний Гімн звучить під час державних, національних , шкільних урочистих заходів та свят. Його виконання здійснюється після внесення шкільного Прапора. Привиконанні шкільного Гімну всі присутні стоять струнко з рівнянням на прапор.

 4.2.   Гімн виконується в особливо урочистих випадках: на святкових лінійках, та спортивних змаганнях.

 

  5. ПРАПОР ШКОЛИ

 

5.1.   Прапор комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс №9 Луцької міської ради» - це офіційний символ школи.

 5.2    Прапор школи – це полотнище синього кольору з зображеним на ньому гербом навчального закладу, що символізує море знань, на хвилях якого пливе шкільний корабель, щоб безперервно відкривати нові острови науки, це знак довіри і благородних помислів.

 5.3.   Відношення ширини Прапора до довжини ­ 2:3.

 5.4.   При відтворенні Прапора повинна бути забезпечена його відповідність оригіналу.


  

6.ПОРЯДОК ЗБЕРІГАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ

 ПРАПОРА ТА ГЕРБА ШКОЛИ

 6.1.   Зразок Прапора та Герба постійно зберігається в робочому кабінеті директора НВК.

 6.2.   Виключне право користуватися і розпоряджатися Прапором та Гербом належить директору школи, за погодженням з педагогічною радою школи.

 6.3.   Використання Прапора та Герба в інших випадках та іншими юридичними і фізичними особами дозволяється лише з рішення директора і тільки у відповідності з діючим законодавством України і даним Положенням.

 6.4.   Прапор може розміщуватися:

 в кабінеті директора, музеї НВК;

 в актовій залі під час проведення урочистостей;

 6.5.   Зображення герба може розміщуватися:

 в шкільних кабінетах;

 на фронтоні приміщення;

 на документах;

 на офіційному web-сайті НВК;

 на Почесних грамотах та інших нагородах.

 6.6.   Допускається використання Прапора:

 для святкового оформлення шкільних урочистостей;

 у інших випадках за погодженням директора навчального закладу.