Кібербезпека
- Деталі
- Автор: Адміністратор
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 28 лютого 2017
-
Перегляди: 3918
На зборах присутні мали можливість переглянути соціальний ролик, де розповідається про поширення у соціальних мережах груп, які спонукають дітей до самогубства.
Старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам ГУНП у Волинській області Марицький Андрій Олександрович, виступаючи перед батьками старшокласників, повідомив про усі ризики безконтрольного перебування дітей в соціальних мережах, небезпечність залучення підлітків до виконання завдань – «квестів», упродовж яких адміністратор групи поступово схиляє дитину до думок про суїцид; надав інформацію про сайт Департаменту кіберполіції Національної поліції України на якому є інформація про зворотний зв’язок для повідомлення про виявлення фактів реєстрації неповнолітніх у небезпечних інтернет-іграх, відвідування ними підозрілих інтернет-сайтів та отримання кваліфікованої допомоги; закликав батьків не бути байдужими до власних дітей.
Співробітник управління Служби безпеки України у Волинській області Слюсарчук Богдан Андрійович звернув увагу батьків учнів середньої школи на те, що адміністратори соціальних спільнот, які спонукають дітей до самогубств, зазвичай працюють на території Російської Федерації, вони володіють правилами конфіденційності роботи в мережі. На будь-які звернення правоохоронних органів нашої держави щодо припинення їх діяльності сусідня держава не відповідає у зв’язку з теперішньою ситуацією, тому припинити їх діяльність на території нашої держави важко. Слюсарчук Б.А. рекомендував батькам більшу увагу приділяти емоційним переживанням дитини та фізіологічному стану, систематично контролювати коло спілкування підлітка (особливо в соціальних мережах), відслідковувати облікові записи дитини як в соціальних мережах, так і в гаджетах, а також, якщо це можливо, встановити функцію батьківського контролю на пристрої зчитування та обробки інформації, якими користується дитина.
Практичний психолог НВК Кицун Оксана Анатоліївна у своєму виступі наголосила, що насамперед не варто піддаватись паніці у цій ситуації, а потрібно раціонально мислити, першочергову підтримку дитина має отримати в сім’ї, адже ніхто краще за рідних не може побачити зміни у поведінці дитини. Психолог торкнулася психологічних аспектів впливу на свідомість підлітка через групи в соціальних мережах, а на завершення виступу надала поради батькам: працювати над собою і своїми ресурсами; не перекладати відповідальність на дитину за власні почуття; висловлювати любов до дитини та повсякчас показувати її значущість для батьків, висловлюючи зацікавленість особистими справами дитини та її переживаннями; будувати спільні плани на майбутнє, а головне - бути відвертими, щирими і повсякчас поруч з дитиною.
Учителі інформатики нашої школи Волинець Я.Ю. та Лукавий П.М. продемонстрували у режимі он-лайн способи доступу в мережі на сайти, де розміщена інформація, що стосується безпечного користування Інтернетом.