Семінар розпочався віншуванням учасників учнями 11-Ф класу під керівництвом Севрюкової Н.Б.  Вони заспівали новорічні колядки українською та польською мовами.

З вітальним словом до психологів звернувся директор НВК Дубина Олександр Дмитрович, який наголосив на важливості та значимості соціально-психологічної служби у функціонуванні навчального закладу.

У своєму виступі Матвійчук О.С. розповіла, які вимоги постають перед новою українською школою щодо формування ключових компетентностей випускника навчального закладу.

На продовження семінару присутні мали змогу відвідати урок психології в 11-П класі на тему: «Темперамент та характер людини», який провела практичний психолог НВК Кицун О.А. На уроці учні, продіагностувавши себе, змогли дізнатися, які професії найкраще вибирати людям з тим чи іншим типом темпераменту.

У роботі семінару взяли участь заступник директора з навчально-виховної роботи Н.П. Лігоцька, яка розповіла присутнім про увесь спектр факультативних курсів, які викладаються в Луцькому НВК №9; кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної та соціальної психології СНУ ім. Лесі Українки Федотова Т.В., ґрунтовно ознайомила з вимогами до написання учнівських наукових робіт; практичний психолог НВК №9 Кицун О.А. у своєму виступі зосередила увагу на формуванні особистісної компетентності школяра засобами факультативних курсів психологічного спрямування, які викладаються у НВК; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та педагогіки вищої школи СНУ ім.  Лесі Українки Бєлкіна-Ковальчук О.В. познайомила присутніх з різноманіттям методичних прийомів, методів та форм проведення факультативних курсів; соціальний педагог НВК Гапон З.І. провела майстер-клас, де презентувала присутнім завдання, які спрямовані на розвиток творчих здібностей особистості; практичний психолог ЗОШ №25 Власова Т.І. розповіла про систему факультативного курсу «Сімейні цінності», за програмою якого вона працює з учнями впродовж багатьох років; на психологічні засади підготовки учнів до інтелектуальних конкурсів на заняттях «Школи турнірного бою» звернув увагу у своєму виступі керівник цієї школи, учитель зарубіжної літератури НВК Бич В.В.

На завершення семінару присутні мали змогу повправлятися у розписі імбирного печива під керівництвом Кицун О.А.

Підбиваючи підсумки семінару, присутні відзначили актуальність такого заходу, відмітили творчі напрямки у роботі педагогів НВК, побажали подальшого професійного зростання своїм колегам.