Школа заснована у 1968 році.

У 2003 році реорганізована у навчально-виховний комплекс №9. Відкрито чотири ліцейні (10-11) класи математично-економічного та правничо-гуманітарного профілів.

НВК неодноразово ставав переможцем міського конкурсу «Школа року», визначався кращим у номінації «Школа успіху». Крім того, педагогічний колектив навчального закладу виборював перемогу:

- у міських виставках педагогічних ідей;

- у міських виставках технічної творчості;

- у міських конкурсах художньої самодіяльності «В життя – через красу»;

- у міських конкурсах правової освіти;

- дев’ять років поспіль школа була переможцем міської акції «Чистий двір, вулиця, місто. Чиста Україна».

НВК №9 – це освітній заклад нового типу, серед пріоритетів діяльності якого є:

-    забезпечення високого рівня знань, умінь та навичок;

-    розвиток інтелектуальних, творчих здібностей учнів;

-    формування їх активної пізнавальної потреби та життєвої позиції.

Педагогічний колектив школи працює над проблемою удосконалення інноваційного середовища як умова розвитку компетентної особистості школяра.

Сьогодні у нас навчаються 1260 учнів у 45 класах.

Діє 3 групи продовженого дня для молодших учнів.

Працює соціально-психологічна служба, логопед, медичний кабінети.

Профілі навчання у ліцейних класах обирають з урахуванням побажань дітей та їх батьків, які визначаються шляхом анкетування. З 5 класу учні вивчають інформатику, з 7 – курс «Світ права», з 8 – економіка, поглиблене вивчення математики, основ правознавства, по закінченню 9 класу – вступні іспити до ліцейних класів.

Кожен бажаючий бере участь у дослідницькій роботі в науковому товаристві «Допитливі інтелектуали», олімпіадах, конкурсах, інтелектуальних змаганнях. Учнівське самоврядування представлене Шкільним Парламентом та Радою командирів. Ліцей співпрацює з СНУ ім. Лесі Українки, ЛНТУ, ВІЕМ, музичним училищем, педагогічним коледжем, МАН. Керівництво науковою роботою здійснюється викладачами СНУ, ВІППО, діють експериментальні майданчики «Моделювання компетентної особистості школяра шляхом розвитку дитячої обдарованості» та «Ефективність методу асоціативних символів на початковому етапі вивчення англійської мови», працює 58 факультативів, спецкурсів із навчальних предметів, клубів, консультпунктів з питань підготовки до ЗНО.  До послуг учнів 54 навчальні кабінетів, 4 комп’ютерні класи, мультимедійний кабінет, 3 спортивних, актовий, хореографічний, диско-зал, кабінет Лесезнавства, Музей військово-патріотичного виховання, простора їдальня, бібліотека. Кабінети обладнані ноутбуками, проекторами, плазмовими панелями, без використання яких ми сьогодні не уявляємо проведення сучасних уроків та занять. Обдаровані та талановиті діти мають змогу розвивати свої здібності у 17 гуртках художньої самодіяльності, на базі яких створено творчі колективи «Смерічка», «Кредо», «Цебрик», «Червона калина», «Соняшник» та інші. Якісно оновлено сайт школи, на якому можна ознайомитись з основними напрямками роботи та подіями з життя учнівського та педагогічного колективів.

Діюча система роботи з обдарованими та талановитими школярами дає вагомі результати: з року в рік учні школи стають переможцями та призерами олімпіад, конкурсів та турнірів, стипендіатами міського голови, губернатора та президента.